گام به گام درس 2 پیام آسمانی نهم

جواب فعالیت کلاسی، خودت را امتحان کن


نام درس : در پناه ایمان | موضوع : جواب فعالیت ها | پایه نهم

جواب فعالیت کلاسی، خودت را امتحان کن


 گام به گام پیام نهم / درس 2 :: در پناه ایمان

فعالیت کلاسی صفحه 24 پیام نهم

فعالیت کلاسی صفحه 24 پیام نهم

پاسخ:  ایمان به خدا رستگاری دنیا و آخرت را باهم به ارمغان می‌آورد

جواب فعالیت کلاسی دینی نهم درس دوم

فعالیت کلاسی صفحه 27 پیام نهم

امام علی می‌فرماید: همنشینی با انسان‌های هوسران، موجب از بین رفتن ایمان می‌شود. با توجه به این حدیث، بیان کنید دوستی با افراد فاسد چگونه موجب از بین رفتن ایمان می‌شود؟
پاسخ:  انسان را از یاد خدا دور می‌کنند، از رفتار نیک باز می‌دارند، به سوی گناه سوق می‌دهند و این چنین ایمانش، را ضعیف می‌سازند.

فعالیت کلاسی صفحه 28 پیام نهم

به ترجمه آیات توجه کنید: «و خداوند برای کسانی که ایمان آوردند، همسر فرعون را مثال می‌زند؛ آنگاه که گفت: پروردگارا، نزد خودت برایم خانه‌ای در بهشت بنا کن و مرا از فرعون و عمل او و مردم ستمکار نجات بده. همچنین مریم دختر عمران را مثال زده است؛ همان کسی که خود را پاکدامن نگاه داشت…» به نظر شما چه ویژگی‌هایی در حضرت مریم و آسیه وجود داشت که خداوند آنان را به عنوان الگو معرفی می‌کند؟
پاسخ:  قرآن کریم مریم (س) را بانوی برگزیده ی خدا ، بانوی پاک و مطهر ، بهترین زنان عصر خود ، مظهر عفاف ، الگوی مومنان ، دختری عابد ، بسیار راستگو و هم سخن با فرشتگان معرفی کرده است .
در آیه شریفه دو فضیلت و ویژگی خاص برای حضرت اسیه بیان شده که عبارتند از : الف) اعتقاد محکم و خلل ناپذیر ب) بیزاری از ظالمان و فرعونیان

 

فعالیت کلاسی صفحه 28 پیام نهم

آیهٔ زیر را بخوانید و با توجه به معنای آن یکی دیگر از آثار ایمان به خدا را بیان کنید.
فَاَمَّا الَّذینَ آمَنوا باللِّٰه وَ اعتَصَموا بهٰ فَسَیُدخِلُهُم فی رَحمٍَه مِنهُ و فَضْلٍ و یَهدیهِم الَیِه صِراطًا مُستَقیمًا
و اما کسانی که به خدا ایمان آوردند و به او تمسک جستند، به زودی (خدا) آنان را در رحمت و فضل خود وارد خواهد کرد و آنان را به سوی خود، به راه راست، هدایت می‌کند
جواب : برخورداری از رحمت و فضل پروردگار و راهنمایی به سوی هدایت و خوشبختی


جواب خودت را امتحان کن دینی نهم درس 2

خودت را امتحان کن صفحه 29 پیام نهم

١- توضیح دهید چرا با اینکه از خوبی برخی کارها آگاهیم؛ اما آن کارها را انجام نمی‌دهیم؟
پاسخ:  علم و شناخت مانند چراغی است که راه را نشان می‌دهد. اما داشتن این چراغ، به تنهایی در انسان انگیزه لازم را برای رفتن به سمت آن راه ایجاد نمی‌کند، بلکه این ایمان است که بر انگیزاننده و محرک ما برای رفتن به سمت عمل است.

۲- دو مورد از راه‌های تقویت ایمان به خدا را بنویسید.
پاسخ:  1- تفکر پیرامون آیات خدا در گستره هستی 2- یاد و ذکر خداوند

۳- مهم‌ترین دلیلی که باعث می‌شود انسان‌های مؤمن از آرامش روحی برخوردار باشند، چیست؟
پاسخ: کسی که به خدا ایمان دارد، مقصد و جایگاه نهایی خود را نه در دنیا بلکه در نزد خدا جست‌وجو می‌کند و برای همین از ناملایمات دنیا دچار اضطراب و ناراحتی نمی‌شوند.