۲۳۱۰ مطلب توسط «Admin» ثبت شده است

شکل جامد کربن دی اکسید

شکل جامد کربن دی‌اکسید

نام نوعی پنیر خامه ای و نسبتا پر چرب و معروف که خاستگاه آن ایتالیا می باشد

نواع پنیر که باید امتحان کرد: آیا هنگام خرید در فروشگاه برایتان پیش آمده است که مقابل قفسه لبنیات بایستید و به انواع و اقسام پنیرهای مختلف و گاه عجیبی که وجود دارد نگاه کنید و نام بسیاری از آن ها برایتان نا آشنا باشد؟ و از خود بپرسید اینها چه هستند؟ و چه طعمی دارند؟ اگر در پی حل این مسئله و ارضای کنجکاوی خود در هنگام مواجه با پنیرهای مختلف هستید پیشنهاد می کنم حتما در ادامه با من همراه باشید.
ادامه مطلب...

اصطلاحی که به چیزی که فرسوده و تکه تکه باشد گفته میشود

جواب این معما 👈 « تیکه پاره » 👉 می باشد.

ضربه علی از عبادت ثقلین بالاتر است

روایت «ضربة علی یوم الخندق افضل من عبادة الثقلین» یکی از فضایل بزرگ امیرالمؤمنین (علیه‌السّلام) را بیان می‌کند و تصریح می‌نماید که مقابله مخلصانه آن حضرت با عمرو بن عبدود برتر از عبادت تمامی جن و انس می‌باشد. حدیث فوق از جمله روایاتی است که مورد قبول شیعه و سنی می‌باشد و با الفاظ مختلفی نقل شده که در این مقاله آن را از منابع فریقین نقل می‌نماییم.

ادامه مطلب...

اولین جنگ خلافت امام علی

این مقاله، به تحلیل و بررسى کلى علل جنگ هاى سه گانه حضرت على(علیه السلام) با مسلمانان مى پردازد. در این مقاله، به اثبات مى رسد که جنگ هاى سه گانه داخلى در حکومت نوپاى علوى، على رغم میل باطنى حضرت، بر ایشان تحمیل شد. در تحلیل جنگ اول (جمل)، به سه عامل (داعیه حکومت و عدم تحمّل عدل علوى توسط طلحه و زبیر و بهانه خون خواهى عثمان از سوى عایشه) اشاره مى شود و حقّانیت و مشروعیت جبهه امام(علیه السلام) به اتکا به روایات، عنوان «یاغى» و «محارب»، کوشش هاى حضرت در متارکه جنگ نشان داده مى شود.
در تحلیل جنگ دوم و سوم (صفیّن و نهروان) اشاره مى شود که با وجود نافرمانى معاویه و سرکشى و شورش خوارج، حضرت با راهکارهاى گوناگون کوشید شعله جنگ را خاموش کند، اما حضرت به مقصود خویش نرسید و آن دو جنگ بر ایشان تحمیل شد.

ادامه مطلب...

درد سیاتیک چند روز طول میکشد

سیاتیک نوعی بیماری است که با تحریک عصب سیاتیک فرد ایجاد می شود و منجر به درد در پشت یک پا می شود. در این مقاله علائم سیاتیک ، نحوه درمان و مدیریت آن ، مدت زمان ماندگاری درد و زمان مراجعه به پزشک بررسی می شود.

درد سیاتیک چند روز طول میکشد

سیاتیک چه علائمی دارد؟

قبل از اینکه بدانید درد سیاتیک چند روز طول می کشد باید بدانید این عارضه چه علائمی دارد. عصب سیاتیک از مفصل ران به پایین پا می رسد ، بنابراین درد سیاتیک معمولاً در پشت زانو و پایین پا متمرکز می شود. به همین دلیل ، بسیاری از افراد مبتلا به سیاتیک به اشتباه فکر می کنند که درد نشان دهنده یک مشکل در پا است ، نه یک مشکل در کمر.

فتق دیسک ، رایج ترین علت تحریک در عصب سیاتیک است. دیسک های بین مهره ای بالشتک های نرم بافتی بین مهره های ستون فقرات فرد هستند. بیرون زدگی دیسک هنگامی رخ می دهد که دیسک کمی از جای خود خارج شود و از ستون فقرات خارج شود. این فتق دیسک می تواند به عصب سیاتیک فشار وارد کند و باعث ایجاد سیاتیک شود. سایر موارد که ممکن است باعث ایجاد سیاتیک شود شامل تومورهای نخاعی یا عفونت ها می باشد.

درد چه مدت طول می کشد؟

بیشتر درد سیاتیک ۴-۶ هفته طول می کشد. درد حاد می تواند مانند احساس سوزن سوزن یا تیر کشیدن باشد. سیاتیک اگر بیش از ۶ هفته طول بکشد و بهبود نیابد ، مزمن می شود. پزشکان معمولاً صبر می کنند تا مسئله بدون درمان پزشکی حل شود ، مگر اینکه درد طاقت فرسا باشد یا بیش از ۱۲ ماه طول بکشد.

چه عواملی باعث شدید شدن درد سیاتیک می شود؟

سبک زندگی می تواند باعث بروز سیاتیک یا شدید شدن درد آن شود. بیشتر آنها مربوط به سبک زندگی بی تحرک  است. نشستن به مدت طولانی ، به خصوص با وضعیت بد بدن ، می تواند علائم را تحریک کرده یا آنها را بدتر کند. حتی دراز کشیدن برای مدت طولانی می تواند باعث تشدید درد عصب سیاتیک شود.
یکی دیگر از دلایل شدید درد سیاتیک ، بلند کردن اجسام سنگین بدون تکنیک مناسب است. این کار می تواند منجر به لغزش دیسک شود ، که می تواند عصب سیاتیک را تحت فشار قرار دهد.

چگونه درد را کنترل کنیم؟

برای تسکین درد سیاتیک ، سعی کنید از نشستن و دراز کشیدن به مدت طولانی خودداری کنید. پیاده روی کوتاه داشته باشید و فعال باشید.
اگر شخصی مجبور است برای کار یا مدرسه بنشیند ، باید مطمئن شود که صندلی مناسب و وضعیت بدنی درستی دارد. همچنین باید سعی کنند از رانندگی در مسافت های طولانی خودداری کنند. اگر مجبوربه این کار هستند حتما هر ساعت استراحت کوتاهی داشته باشند.
اگر درد شدید است ، چند دقیقه دراز کشیدن با کیسه یخ یا آب گرم می تواند کمک کند. داروهای مسکن بدون نسخه نیز می توانند به طور موقت باعث کاهش ناراحتی شوند.

درمان سیاتیک در خانه

بهترین درمان برای سیاتیک ، زمان ، حالت خوب و ورزش است. در حالی که درد ممکن است شدید باشد ، سیاتیک معمولاً به خودی خود برطرف می شود.

هنگامی که قصد دارید برای مدت طولانی بنشینید ، باید اطمینان حاصل کنید که از وضعیت بدنی خوبی برخوردار هستند. ورزش هایی مانند پیاده روی ، یوگا ، پیلاتس و حرکات کششی سبک به کاهش درد کمک می کند و از درد سیاتیک جلوگیری می کند.

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر درد سیاتیک بیش از ۶ هفته طول کشید یا خیلی شدید شد ، صحبت با پزشک را در نظر بگیرید. متخصصان پزشکی برای کمک به تسکین علائم ممکن است داروها یا تزریق استروئید ستون فقرات را تجویز کنند.

برای درمان علت زمینه ای ، یک پزشک ممکن است ماساژ و تمرینات خاص سیاتیک و یا فیزیوتراپی را در نظر بگیرد. اگر درد سیاتیک به مدت ۶ ماه تا ۱ سال ادامه یابد ، پزشک ممکن است جراحی را برای برداشتن بخشی از دیسک نخاع که عصب را تحت تأثیر قرار می دهد ، انجام دهد.

جلوگیری

در اینجا برخی از عادات سالم وجود دارد که می تواند به جلوگیری از سیاتیک کمک کند:

 • نشستن و ایستادن با حالت مناسب
 • اجتناب از نشستن یا دراز کشیدن به مدت طولانی
 • استفاده از فرم خوب هنگام برداشتن وسایل سنگین ، از جمله بلند کردن با کمک زانو ، نه کمر

برخی تحقیقات نشان می دهد که ۴۰٪ از افراد در دوره ای از زندگی خود به سیاتیک دچار می شوند ، عمدتا در سنین ۳۰-۵۰ سالگی. برای اکثر افراد ، سیاتیک بدون مداخله پزشکی طی چند هفته به خودی خود برطرف می شود. کلاس های یوگا و برخی تغییرات در سبک زندگی ممکن است برای رفع مشکل کافی باشد.

با این حال ، در برخی موارد ، درد ممکن است شدید باشد و ممکن است ماه ها طول بکشد. افراد مبتلا به سیاتیک مزمن ممکن است به درمان پزشکی مانند فیزیوتراپی ، تزریق یا جراحی نیاز داشته باشند.

خلاصه

درد سیاتیک ناشی از درد ناشی از تحریک عصب سیاتیک است. افراد می توانند درد سیاتیک در ناحیه کمر ، باسن و پایین پشت هر دو پا را تجربه کنند. سیاتیک معمولاً طی ۴-۶ هفته بهتر می شود ، اما ممکن است بیشتر طول بکشد. اگر درد شدید است یا بیش از ۶ هفته طول می کشد ، در مورد گزینه های درمان با پزشک صحبت کنید.

آیا درد می تواند به خودی خود برطرف شود؟

درد سیاتیک معمولاً خود به خود برطرف می شود.به طور منظم حرکات ورزشی سبک و ورزش انجام دهید.

تنها حیوانی که نمی تواند شنا کند

پاسخ تنها حیوانی که اصلا نمیتواند شنا کند حتی با آموزش

جواب این سوال : شتر

اگر دکتر به شما 3 قرص بدهد و بگوید هر نیم ساعت 1 قرص بخور چقدر طول میکشد تا تمام قرصها خورده شود؟

تست هوش

باید پس از خواندن سوال در عرض فقط 5 ثانیه به آن جواب درست را بدهید در پایان تعداد پاسخ های درست شما ضرب در 10 میشود و میزان آی کیو شما را نشان می دهد.

سوال ها :

1 – بعضی از ماهها 30 روز دارند بعضی 31 روز چند ماه 29 روز دارد؟

2 – اگر دکتر به شما 3 قرص بدهد و بگوید هر نیم ساعت 1 قرص بخور چقدر طول می کشد تا تمام قرص ها خورده شود؟

3 – من ساعت 8 شب به رختخواب رفتم و ساعتم را کوک کردم که ساعت 9 صبح زنگ بزند وقتی با صدای زنگ ساعت از خواب بیدار شدم چند ساعت خوابیده بودم؟

4 – عدد 30 را به نیم تقسیم کنید و عدد 10 را به حاصل آن اضافه کنید چه عددی به دست می آید؟

5 – مزرعه داری 17 گوسفند زنده داشت تمام گوسفندهایش به جز 9 تا مردند چند گوسفند زنده برایش باقی مانده است ؟

6 – اگر تنها یک کبریت داشته باشید و وارد یک اتاق سرد شوید که در آن یک بخاری نفتی یک چراغ نفتی و یک شمع باشد اول کدام یک را روشن می کنید؟

7 – فردی خانه ای ساخته که هر چهار دیوار آن به سمت جنوب پنجره دارد خرسی بزرگ به این خانه نزدیک می شود این خرس چه رنگی است؟

8 - فرض کنید در یک مسابقه دوی سرعت شرکت کرده اید. شما از نفر دوم سبقت می گیرید حالا نفر چندم هستید؟

9 - اگر شما توی همون مسابقه از نفر آخر سبقت بگیرید، نفر چندم خواهید شد ؟

ریاضیات فریبنده !!! این سوأل رو فقط ذهنی حل کنید ( از قلم و کاغذ و ماشین حساب استفاده نکنید ! )

10 -  عدد 1000 رو فرض کنید. 40 رو به اون اضافه کنید. حاصل رو با یک 1000 دیگه جمع کنید. عدد 30 رو به جواب اضافه کنید. با یک هزار دیگه جمع کنید. حالا 20 تا دیگه به حاصل جمع، اضافه کنید. 1000 تای دیگه جمع کنید و نهایتاً 10 تا دیگه به حاصل اضافه کنید. حاصل جمع بالا چنده ؟

و اما جواب سوال ها: 

جواب سوال 1 - تمام ماه ها حداقل 29 روز دارند.

جواب سوال 2 - یک ساعت  شما یک قرص را در ساعت 1 و دیگری را در ساعت یک و نیم و بعدی را در ساعت 2 می خورید.

جواب سوال 3 - ساعت کوکی نمی تواند شب و روز را از هم تشخیص بدهد پس به اولین ساعت 9 که برسد زنگ می زند که ساعت 9 شب است.

جواب سوال 4 - حاصل 70 است تقسیم بر نیم معادل ضرب در دو است.

جواب سوال 5 - او 9 گوسفند خواهد داشت.

جواب سوال 6 – کبریت

جواب سوال 7 - – سفید چون خانه ای که هر چهار دیوارش رو به سمت جنوب پنجره داشته باشد باید در نوک قطب جنوب باشد.

جواب سوال 8 - :اگر پاسخ دادید که نفر اول هستید، کاملاً در اشتباه هستید! اگر شما از نفر دوم سبقت بگیرید، جای او را می گیرید و نفر دوم خواهید بود.

جواب سوال 9 - اگر جواب شما این باشه که شما یکی مانده به آخر هستید، باز هم در اشتباهید. بگید ببینم شما چه طور می تونید از نفر آخر سبقت بگیرید؟؟ (اگر شما از نفر آخر عقب تر باشید، خوب شما نفر آخر هستید و از خودتون میخواهید سبقت بگیرید؟؟؟؟ )

جواب سوال 10 - به عدد 5000 رسیدید؟ جواب درست 4100 است. باور ندارید؟ با ماشین حساب حساب کنید.

این صدای چه مجری است

پاسخ این صدای چه مجری است در بازی شهربانو

جواب این سوال : پلاتو

ریپورت روبیکا چقدر طول میکشد

اگر شما هم یکی از کاربرانی هستید که در اپلیکیشن روبیکا ریپورت شده است و به دنبال راه حلی برای این مشکل می گردد، این مقاله را از دست ندهید. زیرا قرار است مشکل شما کاملا حل شود.

یکی از نرم افزار های جذاب که در فاصله زمانی بسیار کوتاه توانست مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند، برنامه روبیکا اندروید است. این برنامه نیمی از شهرت خود را مدیون تبلیغات گسترده ی تلویزیونی است. تبلیغاتی که باعث شدند این اپلیکیشن دیده و شناخته شود. اما پس از دیده شدن، این امکانات خود Rubika بود که کاربرانش را دائمی ساخت.

محبوبیت این نرم افزار برای کاربران چندین دلیل دارد، که به چند مورد آن اشاره می کنیم. اول موجود صدها فیلم و موسیقی مختلف که می تواند ساعت ها آن ها را مشغول سازد، دوم اینترنت رایگان آن که باعث می شود حجم  اینترنتی کاربران از دست نرود، سوم وجود صفحه ای به نام روبینو که کاملا شبیه اینستاگرام است و دارای پست های فوق العاده می باشد، چهارم وجود قابلیت های پرداختی از جمله پرداخت قبوض و خریدن بسته اینترنتی و شارژ و غیره. 

درکنار امکانات گفته شده، وجود یک پیام رسان شبیه واتس اپ در این اپ، جذابیت آن را چندین برابر کرده است. از آنجایی که گپ زدن و ارسال فایل نیز در این برنامه رایگان است، با استفاده از این بخش علاوه بر برقراری تماس صوتی و تصویری رایگان، از هزینه های سرسام آور ارتباطی نیز دور خواهید ماند. 

هیچ اپلیکیشنی بی نقص نیست! متاسفانه این موضوع راجع به Robika نیز صدق می کند. یکی از این مشکلات قطع شدن های ناگهانی بود که در مقاله چرا روبیکا نصب نمی شود؟ به آن به صورت کامل پرداختیم. یکی دیگر از ایرادهای این نرم افزار ریپورت شدن بی دلیل از آن است که در ادامه آن را بررسی کرده و راه هایی برای حل این مشکل ارائه می دهیم.

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) :

دلیل ریپورت شدن در روبیکا چیست؟

معنی لغوی ریپورت گزارش یا گزارش دادن است. اما در پیام رسان های مختلف زمانی از این واژه استفاده می شود که حساب کاربری شخص مسدود شده باشد و او نتواند از حساب خود استفاده نماید.

از آنجایی که پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی مختلف مکانی برای گپ زدن هستند، مسلما اطلاعاتی در آنها داریم که برای ما بسیار ارزشمند میباشند. بنابراین مسدود شدن صفحه شخصی در هر پیام رسانی بشدت آزار دهنده است اما اگر شما در اپلیکیشن robika دارای یک کانال یا گروه باشید، چون یک منبع درآمد به حساب می آید، بسیار از ریپورت شدن ناراحت می شوید. این اتفاق دو دلیل می تواند داشته باشد که به بررسی آن دو می پردازیم.

نقص قوانین Robika

زمانی که برای اولین بار وارد این نرم افزار می شوید، برای عضویت باید یک تیک را بزنید که نشان می دهد شما قوانین این اپ را خوانده و آنها را قبول دارید. در پایان نیز نوشته شده است که اگر به هریک از بندها، پایبند نباشید، این برنامه شما را مسدود می نماید. بنابراین اصلی ترین دلیل مسدود شدن صفحه ی شما نقص قوانین است.

از جمله بند های قرارداد این است که شما باید تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران باشید و به هیچ عنوان محتوایی مخالف آن منتشر نکنید، فایل های غیراخلاقی و نامناسب را انتشار ندهید، از سایتی که غیرقانونی است یا پست های غیر اخلاقی دارد، حمایت نکرده و به آن لینک ندهید، اقدام به فروش کالاهای قاچاق و یا ممنوعه نفرمایید. همچنین ذکر شده است از شماره تلفن معتبر برای وارد شدن به نرم افزار استفاده نمایید.

ممکن است شما یکی از کارهای بالا را کرده باشید و برنامه پس از بررسی صفحه ی شما را بسته باشد. اما اگر از انجام ندادن کارهای بالا مطمئن هستید، علت بلاک شدن پیج شما، دلیل زیر می باشد.

اتفاقی و موقتی

شاید کمی عجیب باشد اما طبق نظرات کاربران مایکت، ممکن است شما بدون هیچ دلیلی در این نرم افزار ریپورت شوید. اما اصلا نگران نباشید چون این مشکل بسیار سریع حل می شود و شما دوباره می توانید از حساب خود استفاده نمایید.

با اینکه در هر دو مورد شما مجددا پس از مدتی قادر هستید از صفحه ی خود استفاده کنید، اما این موضوع در مورد دوم سریع تر اتفاق می افتد چون شما بی تقصیر بوده و قوانین را نقص نکرده اید.

چگونه صفحه ی خود را رفع ریپورت کنیم؟

 • اول از هر چیز باید حوصله به خرج دهید، چون این یک کار زمان بر است. ما به شما چندین راه معرفی می کنیم که طبق نیاز خود می توانید یکی را انتخاب کرده و از آن استفاده نمایید.
 • اگر دارای کانال نیستید و یا درآمدی این این اپلیکیشن ندارید، بهترین و مطمئن ترین راه حل، گذر زمان است. حداقل 2 هفته و حداکثر 3 ماه طول می کشد تا شما از انسداد خارج شده و بتوانید به فعالیت خود مانند قبل ادامه دهید. می توان این راه حل را اصلی دانست.
 • اگر از کاربرانی هستید که دارای درآمد از این نرم افزار هستید و می خواهید هر چه سریع تر صفحه ی شما آنبلاک شود، بهتر است از راه حل اول گذشته و دیگر راه ها را امتحان کنید.
 • نسخه ی فعلی نصب شده روی گوشی خود را حذف کرده و نسخه های قبلی و غیر آپدیت را دانلود و نصب نمایید. این کار ممکن است مشکل شما را برطرف نماید.
 • از پشتیبانی درخواست کمک کنید. این کار با رفتن به قسمت پیام رسان و وارد کردن لغت support@ ممکن است. پس از وارد کردن این لغت و یافتن کانال ها، یک کانال را انتخاب کرده و از بالای صفحه وارد ربات آن شوید. اکنون یک صفحه مانند زیر خواهید داشت که با پاسخ به سوالات، می توانید مشکل خود را حل کنید.

  پشتیبانی روبیکا
  رفع محدودیت با ارسال چت به بات پشتیبانی روبیکا روبیکا در تلگرام
 • اگر فقط می خواهید وارد برنامه شوید و نیازی به حساب قبلی خود ندارید، با یک شماره تلفن معتبر دیگر وارد شوید.

اکنون نوبت شماست!

در این نوشته سعی کردیم مشکل ریپورت شدن در روبیکا را بررسی کرده و راه حل هایی برای آن ارائه دهیم. امیدواریم که این آموزش به شما کمک کند باز صفحه ی خود را به دست آورید. اکنون نوبت شماست که نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. همچنین اگر سوالی تحت عنوان مقاله دارید، پاسخ آن را از ما جویا شوید. با تشکر از شما همراهان همیشگی.